AccessTr.neT

Tam Versiyon: ofis 20003 yapılan program 2007 çalışmıyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Degerli arkadaşlar ofis 20003 yapılan program 2007 çalışmıyor sorunsuz çalışan bir program 2007 de çalışmıyor halbuki 2003 alt versiyon genelde çalışması lazım bunun sebebi nedir acaba bildiğiniz üzere son zamanlarda devlet dairelerinde birde 2007 versiyonu zorunluluğu getirildi sahış bilgisayarlarında 2003 kullanırsınız sorun olmaz ama daha önceden işlerimizin kolay hallaettiğimiz 2003 yapılan programlar 2007 olunca ya raporu açmıyor ya menüler arsında gezinmiyor buna benzer sıkıntılar yaşıyorum sizlerinde başınızdan geçmiştir önerilerinizi bekliyorum şimdi oturup 2007 de aynı programı yazmaya kalkmak zor iş bunun çözümü neder acaba hepinize saygılarımı sunar hayırlı günler dilerim kolay gelsin
Programı yeniden yazmak gerekmiyor. Benim önerim 2003 kurulu olmayan bir bilgisayarda 2007 kurun. 2007 ile programınızı açınca bazı işlemlerin 2007 de sorun çıkardığını belirleyeceksiniz. Benim başım agelen bazıları, başlangıçta açılan formlardaki bazı modül bağlantıları, makrolar. Bir de formların "açılan" özelliğinde sorun yaşadım. Kenarlık olarak "boyutlandırılabilir" yapmak zorunda kaldım. Oysa benim formlarım eğer "açılan" ise kenarlıkları "ince" seçilidir. Bu, 2007'de sorun çıkarttık, form görünmez olup sadece bir imleçlik (yanıp sönen imleç) formlar oluştu. Bunları 2007 ile düzelttim tek tek. Sonra 2003 de hiçbir sorun olmadı. Yani aslında yazdıklarımızı -bunu daha önce de demiştim- önce 2003 'de yazıp 2007'de düzeltirsek her yerde çalışıyor.

Bir de 2007'nin bu zamana kadar çıkan tüm güncelleme ve SP'lerini mutlaka yükleyin. Uyumsuzlık %70 oranında düzeliyor.

Bu arada programlarımızın 2007'deki görünümü çok şık. Belirtmeden geçemeyeceğim. Alışabilsek şu lanet 2007'ye çok iyi olacak aslındaImg-grin))

Kolay gelsin.
Aldığınız hata mesajlarının ekran kopyalarını
veya uygulama demosunu gönderirseniz yardımcı
olabilrim. Çünkü yoğun olarak 2003-2007
uygulamalarımı test ediyorum
Öncelikle bu kadar kısa zamanda cevap verme nezaketinden ve detaylı acıklamasından dolayı sayın mehmet demiral ve sayın okileturc e teşekkür ederim
örnek dosyayı ekliyorum kişi bilgileri formundan secmeli rapor almak istiyorum rapor görünmüyor raporun acılan kalıcı evet acıldıgında olayı DoCmd.Maximize oldugu halde rapor görünmüyor ama ondan başka rapor görünüyor

birde şunu sorayım farklı dizinlere hem 2003 hemde 2007 yi kurmak mümkün mü? çakışma ce çalışmama olayı olurmu yaptıgımız programları 2003 de yapıp 2007 de kontrol etmek amacındayım bu mümkün mü?
2003 ve 2007 i ayni anda kurabilirsiniz. İşletim sistemi son kullandığınız versiyonu hızlı açacak ,yeni seçtiğinizi ise bir süre bekleterek ( ayarlarınzı değiştirerek ) açacaktır. Ancak testler için bu bekleme süresi göz ardı edilebilir.
Uygulama iconunuza sağ click yaparak " birlikte aç seçeneği" ile arzu edilen Access versiyonunu geçerli kılabilirsiniz.
(27/04/2009, 17:40)simendifer yazdı: [ -> ]birde şunu sorayım farklı dizinlere hem 2003 hemde 2007 yi kurmak mümkün mü? çakışma ce çalışmama olayı olurmu yaptıgımız programları 2003 de yapıp 2007 de kontrol etmek amacındayım bu mümkün mü?

InnoTek VirtualBox sanal işletim sistemi kurmanızı ve kullanmanızı sağlayan ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım.
Virtualbox ile sanal makine oluşturup istediğiniz programları kurabilir test edebilir uygulayabilirsiniz bu işlem size sanal bir windows ortamı sağlar ve asıl windowsu etkilemez
Sayfalar: 1 2 3