AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ana forma dönme.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Ekte verdiğim veritabanında test ve test 1 adında formlar var.Bunların içindeki Testi Bitir butonlarına basıldığında Açık formu kapayıp Ana formu açmasını istiyorum.

stDocName = "ANA"
DoCmd.Close
DoCmd.Openform stDocName, acNormal

Bu kodu kullandım ama sadece formu kapatıı ana formu açmadı yada ana formu açtı test formu olduğu gibi kaldı. Yardımlarınızı bekliyorum

Ek Dosyalar
 TestMatiK2.rar(5.56 MB)
Dosyanız çok büyük ???
açmak için
docmd.openform "formadi"

kapatmak için de
docmd.close kullanabilirsiniz. Eğer kapatmak istediğiniz formun adını belirmeniz gerekirse

DoCmd.Close acForm, "formadi"

yazmalısınız.
Halledemedim sorunu :S Yenide zaman ayırdığınız için teşekkürler. Ve dosya büyüklüğü konusunda ne yapabilirim ? Sıkıştırdım bu kadar indi en fazla.
Bu arada şunu belirteyim, Access penceresini saklayacağım diye bu kadar güzel bir çalışmayı ziyan etmişsiniz. Bırakın pencere dursun geri planda. Formlarınızı kalıcı ve açılan özellikte yaptığınız için bazen Access aöçık kalıyor, ama formların hepsi kapalı olduğu ve accessten çıkılmadığı için, siz gizlediğinizden Access açık ama gçrünmez oluyor. Sizin probleminiz bu. Benim önerim, böylesi kapsamlı bir program için accessi gizlemekten vazgeçin. Programa zarar veriyor. Bu arada testlerin çıkış butonları ya da çıkıldığında olaylarında docmd.close yerine docmd.quit yazmışsınız. Elbette kapanacakImg-grin)
Ben bir test denemesi yaptım, düznelmeye girmek istediğimde "Programı şimdi kapatamazsınız" diye uyarı çıktı. Anladım ki siz formun her türlü kapatılmasında çıkış komutu vermişsiniz. Ben o komutu docmd.close yaptım ve ardında hemen altına

Kod:
docmd.openform "ANA"

yazdım. O zaman testten çıkınca ana form geldi. Ama alttaki formu kapatmadığım için test formu ekranda kaldı.

Bu bilgilerden sonra siz kendiniz hataları tekrar analiz edersiniz artık. Bu arada dosyanızın boyutunu şişiren şey, kullandığınız resim dosyası. Bence programın hızını da etkiler bu. Ağda ve aynı anda kullanımları da düşünün. O yüzden resim dosyanızın boyutunu biraz daha düşürmeye çalışmalısınız bence. Biraz daha kaliteden taviz verip -zaten background resmi- resmi daha sıkıştırabilirsiniz bence...

Kolay gelsin..
Çok karışık bir proje oldu benimkisi çarşamba günü yarışmaya gidiyoruz kısmetse.Daha Lise 3 e gidiyorum Lol Yarım dönemlik Access bilgisiyle ve accesstr desteğiyle bu kadar bişeyler oldu.Artık geliştirmeye kalkarsam yaparım Access penceresini falan.
Sayfalar: 1 2