AccessTr.neT

Tam Versiyon: mükerrer kayıtı önlemek için
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar, ben sitedeki diğer mükerrer kayıt örneklerini denedim fakat bir türlü ken di formuma uygulayamadım. bana yardımcı olursanız sevinirim.
Dostum hiç bir açıklama vermiyorsun. Örnek dosya yok, sitedeki hangi örnekleri uygulayamadın, nerede mükerrer kayıt istemiyorsun vs. hiç bir bilgi olmadan bir şey yapamayız ki. Forum kurallarınada aykırı bir mesaj. Lütfen dolu bir içerik ile sorunuzu tekrar yöneltin yardımcı olan birisi mutlaka çıkacaktır merak etmeyin.
ilgin için teşekkür ederim. bir dosya gönderiyorum. yapmak istediğim malzemenin adı nı ve özelliklerini girdiğimde bana aynı kayıtta veya listede varsa göstermesi ve kayıt etmemesi.inşallah anlatabilmişimdir.
Formunuzdaki Malzeme adı metin kutusunun Güncelleme öncesinde olayına aşağıdaki kodları yapıştırın

Kod:
If Malzemenin_Adi = DLookup("[Malzemenin Adı]", "[MalzemeGiris]", "[Malzemenin Adı]=forms![frmMalzemeGiris]!Malzemenin_Adi") Then

MsgBox "BU KAYIT GİRİLMİŞ", vbOKOnly, "HATA"
Undo
Else
End If

Kolay Gelsin
arkadaşım çok teşekkür ederim.
mehmetdemiral hocam çok teşekkür ettim. mükerrer kayıt sonrası çıkan hata mesajını bir türlü istediğim gibi yapamamıştım. bu örneği inceleyince oldu.