AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access açılıştaki uyarı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar ben pc'ye format attım.Fakat şimdi çalışmamı açtığımda accessi açarken karşıma
Güvenlik uyarısı:Güvenli olayan ifadeler engellenmiş durumda değil diye bir uyarı geliyor.Ve hayır2ı tukladıktan sonra başka uyarılar geliyor.Normalde bunları es getiğimde bir sorun olmuyor.Ama eskiden bu uyarılar yoktu.Accessi açar açmaz veri tabanı geliyordu.Bu konuda ne yapabilirim?
Eskiden olduğu gibi bu uyarıları almadan nasıl açabilirim?
Ve acaba exe'ye çevirme yapınca ve Access penceresini gizlediğimde bu uyarılar benim için bir sorun olur mu?
accesi açtığında ... araçlar/Makro/Güvenlik bölümünü aç ve orada Güvenlik düzeyini en düşük olarak ayarla bu iş bir kere yapılır ve bir daha istemez.. Img-grin .kolay gelsin
makro güvenlik ayarlarını düşürürseniz (araçlar/güvenlik) bu uyarılar gelmeyecektir. ama nedense makro güvenlik ayarlarını düşürmek önerilmez!
yada acces uygulamalara lisans eklemek te (ararsanız sitede ayrıntılı bir örneği var) sorunu çözebilir, fakat her uygulama/örnek lisanslı değil tabii...

kolay gelsin...
cevaplarınız için sizlere teşekkürederim.. Img-grin