AccessTr.neT

Tam Versiyon: üç kritere göre yanıp sönen uyarı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
örneğin deneme adında bi formum var ve bu forma ait bir alt formum var deneme alt adında burda formda olan 5 -6 tane bilgiyi göteriyor bu alt formda mükerrer kayıtı önlemek için formdaki üç alanın kontrolünü yaptırmak istiyorum

tarih
saat
adı soyadı
eğer alanların üçünede aynı aynı veri girildiğinde bana form üzerinde mesajı benim yazabileceğim yanıp sönen bi metin getirsin ve desinki aynı kayıt var kaydedilsinmi kaydedilmesinmi gibi
örneğim yok yalnız nerden başlayacağımı bilmediğim için
Yanıp Sönmüyo..
Ama Belki işine yarar
Sayın PuLeTiN'in örneğinden yola çıkarak metin kutusundaki aynı alanları kontrol ettirip aynıysa uyarı verdirten bi örnek hazırladım.
bir örnek yaptım kontrol et
Hocam örnek güzel olmuş. Acaba şu yanıp sönme olayını Kaydet butonunun olayına koysak daha mı iyi olur, ne dersiniz? Eşit olduklarında kaydetmeyip geri dönmesi ve direk hatayı göstermesi nedeniyle kaydet butonuyla tetiklenmesi daha mantıklı gibi geldi bana...

Bu haliyle de gayet güzel çalışıyor. Ellerinize sağlık...
Evet hocam değinin olur,bu değişiklikler isteğe göre yapılabilir,bu size kalmış,butona konabilir,butonları söndürebilir veya yakabilir vb... Img-grin
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7