AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kayıtta Satır Renklendirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Değerli hocalarım.. Ekdeki çalışmada Kaza kayıtları ilk geldiğinde ihbarı kaydet butonu ile kaydediliyor..İhbar veya kaza kaydı geldikçe aynı ihbarı kaydet butonu ile devam ediyor ve buradan tarih ve ihbar saati otomatik atılıyor...ekiplerce kaza raporu yazılması halinde kaza numarası ver kazayı kapat butonu ile kaza numarası verilerek kaza kaydı kapatılmış oluyor.Anlaşma veya kazanın bulunanaması gibi durumlarda da kaza numarası vermeden kazayı kapat butonu ile numara vermeden kaza kaydı kapatılmış oluyor.. her iki kazayı kapat butonuda tanzim saatini otomatik kaydediyor. yapılan kayıtların form üzerinden takibi ve arama özelliğide list2 penceresinden takip ediliyor..

Benim istediğim ve yapamadığım ilk kayıt yapılırken ihbarı kaydet ve değişiklikleri kaydet butonlarına tıklandığında kaydı list2 de kırmızı renkli olarak görmek.. numara vererek veya vermeden kazayı kapat butonlarına tıklandığında ise kırmızı rengin kaldırılarak normal renkte görülmesi..sadece list 2 içinde bu renklendirmeyi yapmak istiyorum...formda yada tabloda renklendirme olmasın..

Bu yapılabilirmi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
benim bildiğim renklendirme liste kutusunda olmuyor ancak sürekli form olarak bu yapılabilir
(11/10/2012, 22:00)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ]benim bildiğim renklendirme liste kutusunda olmuyor ancak sürekli form olarak bu yapılabilir

sürekli form olarak yapıldığında da arama ve list2 üzerinden kullanılan bazı fonksiyonları tam olarak kullanılamıyor... günlük 150-200 kayıt girilen bir veritabanı şu an 30000 civarında kayıt var...günlük raporlama ve list2 de günlük kayıtları görünlüleme de sorunlar çıkıyor..
neden renklendirme gereği duydunuz belki başka yol vardır ,amaç ne burda
(11/10/2012, 22:16)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ]neden renklendirme gereği duydunuz belki başka yol vardır ,amaç ne burda

günlük çok ihbar alındığı için renkli alanlar kapatılmamış kazalar olacak..renksiz olanlarda kapatılmış işlemi btmiş kaza kayıtları olacak..bu sayede açık olan ekip sevkedilen sonucu alınmayan veya ekip sevkedilecek açık kazaların takibinin daha kolay yapılabilmesi için renklendirme çok iyi olacaktı ...
bence bunu formun kendi rengini kayıt durumuna göre ayrı ayrı renklendirebilirsiniz, listede ise tablo alanına bir tik koyarak görebilirsiniz
hatta size küçük bir ekleme ,isteğiniz dogrultusunda geliştirebilirsiniz

Kaza Kayıt-Celoyce.rar
Sayfalar: 1 2