AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rapordaki toplamı frmda da uygulamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Değerli hocalarım

Daha önce https://accesstr.net/konu-raporda-toplam-sorunu.html
Konusunda yardım almıştım. Kural hocam sağolsun boş çevirmemişti beni. Ancak bu konuda geçen ve rapor için olan
Option Compare Database
Public ii, ff As Integer
private Sub Ayrıntı_Paint()

End Sub

Private Sub Ayrıntı_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
ii = ii + Val(Me.f)
ff = ff + Val(Me.g)
Me.k = ff
Me.j = ii
End Sub

Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub
kodunu Form için nasıl uygulayabilirim? Aynen aldım toplama yapmıyor.
Form Current olayına yazarsanız formda bir kayda gittiğinizde çalışacaktır. Örneğinizi eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.
Örneği ekte verdim şimdi hocam.

Form 23 ve Form 24 raporlarında İhtiyaç ve Fazla sütunlarının genel toplamını ilk mesajdaki kodla halletmiştim hocam.
Aynı olayı frm_pers_norm_brans_inceleme formundaki İ (İhtiyaç) F (Fazla) sütunlarında da yapabilirmiyiz?

[attachment=16605]

[attachment=16606]
Sanırım bir sonuç yok. Sağlık olsun. Teşekkürler.
soruyu anlamadığım için cevap yazmamıştım. Sanırım kimse anlamamış.

Alıntı:Aynı olayı frm_pers_norm_brans_inceleme formundaki İ (İhtiyaç) F (Fazla) sütunlarında da yapabilirmiyiz?
(30/09/2012, 23:19)ozanakkaya yazdı: [ -> ]soruyu anlamadığım için cevap yazmamıştım. Sanırım kimse anlamamış.

Alıntı:Aynı olayı frm_pers_norm_brans_inceleme formundaki İ (İhtiyaç) F (Fazla) sütunlarında da yapabilirmiyiz?
Sanırım haklısınız hocam. Ben de tekrar anlatmak yerine resimle örnekleyim dedim. 01 nolu resimde raporda işretli yere vb kodu ile üst toplam aldırabiliyorum.
[Resim: 13490700071.jpg]

Aynı işlemi 02 nolu resimdeki işaretli kutularda da yapmak istiyorum ama rapor için kullandığım vb kodunu forma uygulayamıyorum. Bu konuda yardım istemiştim. Umarım şimdi daha açıklayıcı olmuştur.

[Resim: 13490700122.jpg]