AccessTr.neT

Tam Versiyon: listeden seçim yapıldığında forma gelmesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sayın accesstr kullanıcıları , kendi işyerim için hazırladığım veri tabanında sadece 1 konuda destek istiyorum. Günlerdir forumu inceleyip örnekleri araştırıyorum ama bir türlü başaramadım. Kodların içinde boğuldum , başıma ağrılar giriyor.

Kayıtlar tablosunda , [müşteri] alanını arama sihirbazı yaparak , telefon rehberindeki [müşteri] alanı ile ilişkilendirdim. Müşteri adını listeden bulup seçtiğimde , telefon numarasının da , tablodaki [telefon] alanına otomatik gelmesini istiyorum.
Fakat bir türlü yapamıyorum , yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Me.Telefon = Me.Müşteri.Column(2)
bu kodu müşteri alanının "güncelleme sonrasına" olay yordamı olarak ekle olacaktır,diğerlerinide buna göre yapabilirsin
Celoyce Hocam vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Lakin bir yerde hata yapıyorum sanırım. Gönderdiğiniz kodu
Option Compare Database

Private Sub Form_AfterUpdate()

Me.Telefon = Me.Müşteri.Column(2)

End Sub
şeklinde yazdım , "Giriş " formunda müşteri numarasını veriyor fakat , yeni giriş yapmaya çalıştığımda veya kapatmaya çalıştığımda "bir hatayla karşılaştı " uyarısı veriyor. Sizce nerede hata yapmış olabilirim ?
örneğinizi özel biligilerden arındırdıktan sonra tekrar yükleyin bakalım
Özel bilgiler silindi
EFE - 1.rar
Örneğiniz sanırım 2010
2003 veya 2007 yükleyebilirmisiniz?
Sayfalar: 1 2