AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdan otomatik tabloya otomatik kayıt
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selamlar,
Ekli dosyada form1 ile açılış yaptığımda AAA ya bastığımda personel formu açılıp işlem yapmaya çalışıyorum. Ancak AAA ya bastıktan sonra personel formunu doldurduğumda
TBL_PERSONEL tablosunda ki SANTIYE_ID kısmının otomatik olarak AAA seçildiyse 1, BBB seçildiyse 2 ve CCC için ise 3 olmasını istiyorum...
Yani sırası ile
1...frm_1 de şantiye seçilecek
2... frm_personelde yapılan kayıtlar ilgili santiyenin altına atılacak

Frm_personel formunda SANTIYE_ID elle girmeden yapmak istiyorum...

Yardımlarınız için teşekkürler

DENEME.rar
Etiket8'in tıklandığında olayına

DoCmd.OpenForm "FRM_PERSONEL"
Forms!FRM_PERSONEL!SANTIYE_ID = Dlookup ("[SANTIYE_ID]", "TBL_SAN", "[SANTIYE_ADI]=" & "'" & "AAA" & "'")
kodu ekle
FRM_PERSONEL formuna "SANTIYE_ID" adında, denetim kaynağı "SANTIYE_ID" olan metin kutusu ekle,

FRM_PERSONEL formunun açıldığında olayına

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

kodu ekle
Sayın Ozan, İlginiz için çok teşekkür ederim...Dediğiniz gibi yaptım. Şimdi dosyada düzenlemeler yapıp tekrar bir iki sorum olacak çevaplarsanız çok memnun olurum, yardımınız için tekrar teşekkürler
Selamlar,
Biraz geliştirmeye çalıştım...2 sorum olacak.
.....Programı 1_FRM_GIRIS ile açıyorum...burda seçtiğim şantiye ismi GFC_MERKEZ_OFİS e basıldığı zaman bir önceki sorum gibi alt formlara bağlı bütün tablolarda o isme ait ID numarasının aktarılması...
....İkincisi gene 1_FRM_GIRIS de seçmiş olduğum GFC_MERKEZ_OFİS ismi veya TBL_SANTIYE deki istediğim bir sutundaki bilginin ilgili formlarda üst tarafta bulunan Label'ın içine yazılması ki girenler hangi şantiye ile ilgilendiklerini bilsinler

Sizi yoruyorsam kusura bakmayın...Saygılar
SON_4.rar
1_FRM_GIRIS formuna açılan kutu ekledim, açılan kutudan şantiye seçtikten sonra
FRM_1 isimli formu aç ve eklediğim butonu tıkla, metin kutusuna ilk seçtiğin şantiyenin id numarası aktarılacaktır. bu değeri istediğin yerde kullanabilirsin

SON_4.rar