AccessTr.neT

Tam Versiyon: kitap iade hata
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
KÜTÜPHANE PROG.rar

merhaba yapmaya çalıştığım kütüphane programında sorunla karşılaştım bir türlü içinden çıkamadım " kitap verme " formunda gerekli bilgileri girerek kitabı kullanıcıya veriyorum. Kitap iade formundan ise liste kutusunda sıralanan verilmiş kitapların üzerine tıkladığımda teslim alındı onay kutusunda onay işareti geliyor yalnız bu hatayı her kitap iade sırasında vermiyor yardımcı olabilirmisiniz
lütfen yardımcı olabilirmisiniz
Çalışmanızı çok dikkali inceleyemedim ancak gördüğüm belli başlı hataları belirmek isterim. Öncelikle form, tablo ve alan isimlerinde boşluk ya da türkçe karakter kullanmamalısınız bunlar ilk etapda sorun yaratmıyor gibi gözükse de programınızı geliştirmek için yazılan yordamlarda hatalara neden olacaktır. Sizin yaşadığınız soruna gelirsek liste kutusunun güncelleştirme sonrasına uygulanan kod da denetime uyan kaydı bulmak için [Demirbaş No] alanı kullanılmış bu durumda benzersiz olmayan bu alan daha önce girilmiş bir no ise ilk gelen kaydı bulacaktır.
Yani aynı demirbaş no ile verilen ve daha sonra iade alınan tüm kitaplarda bu sorunu yaşarsınız. Bu durumu düzenlemek için benzersiz bir alan ile uyan kaydı getirmek gerekir.
hocam uyarılarınız ıcın cok tesekur ederım mutlaka dıkkate alacam. benım diğer konuda kı problemımle ılgılı nasıl somut bır oneride bukunabılrsınız. benzersız alandan kastınız kulannacağım alanın otomatık sayı olması gıbı bı sey mı
Programın çalışmasında problem yok. "Müjdeci Mektuplar" adlı kitap 2 ayrı kişide göründüğü için karmaşa yaratıyor...
hocam pekı bu karmasıklığı gıdermek ıcın bana bıraz daha yardımcı olabılrmısınız ornek üzerinde
Sayfalar: 1 2