AccessTr.neT

Tam Versiyon: UNION Sorgularda Tasarım Görünümü
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi kşamlar;

Büyük ve meşekatli bölümü Sn.Ozanakkaya tarafından bitirilen ancak son hali eklenmeyen proğramdan sorguları aldım.

Sorun ; Sorguları TASARIMDA aç deyince, Sql de açıyor. Birleşik sorgu olduğu için midir ? Anlamadım.

Tasarımda açmak istiyorum.

Tşk.

Database8.rar
Union sorgulardan bahsediyorsanız bildiğim kadarıyla bu sorgular Sql görünümünde tasarlanıp ızgara görünümüne geçilemiyor.
aNLADIM.Izgara olsaymış, iyiymiş.SQL de cebelleşip duracağız anlaşılan.
Peki, mevcut programıma mukayese yapıp, başarıyı ölçtürüp bunu raporda göstermem için illa ki unıon mu kullanmamız lazım(Unıonuda ilkkez duydum)

ÖRNEK OTO HIRSIZLIĞI: 2011 İKİ TARİHARASI) FB 1 FM 1 TOPL 2 BAŞARI %50
OTO HIRSIZLIĞ : 2012 (AYNI TARİHLERARASI) FB 2 FM 2 TOP 4 BAŞARI %0
MUKAYESE 2011/2012 %50 (ARTIŞ)
sayın yorum70 siz ilgili alanları ekleyin mutlaka yardımcı olunacaktır,"Accesstr.net'de çareler tükenmez " Lol
Union sorgularda birleşim öncesi ilk sorguyu tasarım modunda açarak istedğiniz ölçütü giriniz ve daha sonra birleştirme işini yapınız. Bu tip sorgularda sadece bir cümle içerisinde ölçüt girmenize izin verilmektedir.
Örneğin;

SELECT * FROM Siniflar2 as Siniflar
WHERE Ad Like "A*";

şeklinde Siniflar2 tablosunda adı A ile başlayanlar için ölçütü tasarım görünümünde oluşturduktan sonra;
SELECT Ad, Soyad
FROM ( SELECT * FROM Siniflar1
UNION
SELECT * FROM Siniflar2) as Siniflar
WHERE Ad Like "A*"
ORDER BY Ad, Soyad;
olarak Sınıflar1 tablosundaki alanlarla birleştirebilirsiniz.
Sayfalar: 1 2