AccessTr.neT

Tam Versiyon: 2 Rakam Arası Tablodan Kayıt Silme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba
2 adet tablom var.Bu tablolardan vereceğim numara aralığında olan fişleri silmesini istiyorum fakat yapamadım.
Tablo adı Fis_Baslik ve Hareketler (veri tablom bunlar)
Ayrıca Numara adında ayrı bir tablom var.

Ben numara tablosuna ilk_Fis_No ve Son Fis_No ya rakam girdiğimde örImg-cray10 ile 15) bu 2 rakam arasında kalan fiş numaralarını Fis_baslik ve Hareketler tablosundan nasıl silebilirim. Tablom ekte mevcuttur.Bunun için sorguyu oluşturamadım.Yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla
İsmail KOŞARER

Ek Dosyam :
deneme.rar
Daha farklı şeylerde yapılabilirdi. Mesela Fiş Numaralarını tekrarsız olacak şekilde açılan kutularda sıralatıp sildirebilirdik. Bir diğer şey yazıldıktan sonra o fiş numarası varmı yokmu kontrol ettirip uyarı verdirebilirdik. Bir diğer şey silinecek kayıt sayısını bilgi olarak kullanıcıya verdirebilirdik. Kısacası yapacak çok şey olabilir.

Bu şeyler için sorgu, makro kullanmayın en iyisi Vba kodlarıdır.

SQL_ile_İki_Sayı_Arasındaki_Kayıtları_Silme_alpeki99.rar
Elbette dediğiniz doğru olayın sorgu yönünden nasıl olacağını görmek için böyle bir örnek gönderdim.Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Sn.ikosarer, bir form, bir srg ve guncellenme kaydı ekledim.Lakin çalıştırma konusu ile uğraşamadım.

İnceleyin, olursa devam edin, olmazsa silin gitsin.

1DENE.rar
Kodlarda anlayamadığınız yer olursa belirtin video ders olarak ekleyelim. Türkiye'de nadir bu şekilde yardım veren sitelerdeniz Img-grin