AccessTr.neT

Tam Versiyon: Bir anket veritabanını nasıl oluştumalıyım, nasıl mantık kurmalıyım?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
C# da anket hazırlayabileceğimiz bir program yapmam gerekiyor. Mesela kullanıcı soruyu girecek cevapları girecek basit bir anket hazırlayacak. Tabi bunlar bir veritabanında tutulacak. Acaba bana mantığı oluşturmamda yardım edebilecek birileri var mı ?
Bir anket en az neleri içeririr?

- Soru
- Cevap şıkları
- Doğru cevap

Eğer kimin ne sonuç aldığı takip edilecek ise:
- Sınava katılacakların kaydedildiği kişiler tablosu
- Kişilerin verdiği cevapları saklayacak cevaplar tablosu

Konu başlığı C# kullanmak çok yerinde olmamış. Nitekim soru C# ile hiç alakalı değil. En güzel başlık "Bir anket veritabanını nasıl oluştumalıyım, nasıl mantık kurmalıyım?" gibi olabilirdi. Umarım alınmazsınız ancak başlıkta İnsan yazmak ile C# yazmak eşdeğer geldi. Halbuki soru "Bir insanın iyi bir şekilde istirahat etmesi için günlük ne kadar uyuması gerekir?" yerine sadece İnsan yazınca hiç bir anlamı olmuyor Img-grin
Siz öyle diyosanız öyledir. Konu başlığını düzelttim Img-grin
Sorunum tam hal oldu diyemem tabi akşam projeye başlayacağım. Sorularım olucaktır elbet. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler...
Textbox1 i veri tabanımdaki sorular tablosuyla bağlamak istiyorum yardımcı olabilr misiniz lütfen??
Anket Programı.rar
Yardımcı olmasına yardımcı olayım ama bu kadar temel bir konu hakkında bilginiz yoksa sonrasını nasıl yapacaksınız? DataAdapter içine tüm tabloyu atmışsınız bu şekilde olmaz tek tek çekmelisiniz. Öncelikle komutları sindirmek için şu konuyu inceleyin :

Vbnet ile access'e kayıt ekleme, silme ve fotoğraf ekleme

Vb.Net olması önemli değil Ado.Net komutları aynıdır zaten.
Hallettim zaten teşekkür ederim yinede.
Sayfalar: 1 2