AccessTr.neT

Tam Versiyon: excelde belirli bir dönemdeki tarihleri saydırmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Başlayış bitiş tarihleri farklı örneğin nisan ayı günlerini saymam gerekiyor. tarih aralığının bazıları ocakta başlıyor haziranda bitiyor, bazıları şubatta başlıyor nisan ayı içinde bitiyor bazıları nisanda başlar haziran gibi bitiyor, bazılarıda nisan ayı için de başlayıp bitiyor.
Excelde örnekteki kırmızı yazılanları formülle yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim nasıl bir formül yazacağımı bilmiyorum

yardımcı olursanız sevinirim

222.xlsx
İyi güzel hoşda kırmızı olanı nereye yazacaksın formül ile daha açık yazarsanız ne yapmak istediğinizi.
Sn:akay
Aşağıdaki linki inceleyiniz sizin sorunuza benzer bir örnek var.

İki Tarih Arası İşlem
Anlatmayı beceremedim sanırım. Tekrar deneyeyim. Büyük bir tablom var tablomda çalışma zamanlarını gösteren başlayış ve bitiş tarihleri var bu tarihlere göre örneğin nisan ayında kaç gün çalışılmış sadece o sayıyı bulacak formül lazım formülle bulunacak sayıları kırmızı ile yazdım. Lazım olan her satırda nisan ayında çalışılan gün sayısı tablo büyük olduğu için günleri sayarken hata yapmamak için formülle yapmak istiyorum.
Sn; Oğulcan92 hocamın tavsiye ettiği örneği inceledinizmi.
Örneği inceler misiniz...

mk70_222.zip
Sayfalar: 1 2