AccessTr.neT

Tam Versiyon: iki alt formu tek seçime göre açma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar ekli dosyadaki oturma formunda açılır kutudaki seçime göre alt formaların soldaki otomatik olarak açılıyor. aynı açılır kutuyla sağdaki alt formunda açılması için kodu nasıl değiştirmem gerekir?

ALTFORM.rar
İncelermisiniz...

Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız...
syn ufuk bey teşekkür ederim istediğim buydu; yalnız bu verdiğiniz cevap diğer konumun cevabı Img-grin aynı anda iki konu açtım o yüzden karışıklık oldu sanırım.
Evet bir anda 2 konu eklemişiniz farkına varamadım. Bunları arkadaşlar taşır artık ben nasıl taşınır bilmiyorum...
peki teşekkür ederim ... Bu konuda da yardımcı olma imkanınız varsa çok sevinirim.
ufuk bey bir kaç sorun var;
form 1 de imleç hangi satırdaysa form 2 ye o satırı atıyor ben direkt 1inci satırı atmasını istiyorum, diğer bir sorun ise form 2 ye gelen bilgi tablo 2 nin bir alt satırına kaydediliyor o satırı güncelleştirmiyor?

ufuk bey altform la alakalı bir sorun daha oluştu ? o alt formlar aslında 10 tane ve sizi yormamak için 2 tanesini eklemiştim ve diğerlerini ben eklerim diye düşünmüştüm yalnız eklediğimde sk5 ten öncekileri seçtiğimde ilk formda doğruyu ikinci formda ise mesela 3 ü seçtiğimde 7 yi 2 yi seçtiğimde 9 u gösteriyor acaba kod eklemeyi yanlışmı yaptım bir bakar mısınız?

Private Sub SONDAJKUYUSUADI_AfterUpdate()
Me.OTURMAHSKSK1.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK2.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK3.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK4.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK5.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK6.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK7.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK8.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK9.Visible = False
Me.OTURMAHSKSK10.Visible = False

If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK1" Then Me.OTURMAHSKSK1.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK1.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK10.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK10.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK2" Then Me.OTURMAHSKSK2.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK2.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK9.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK9.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK3" Then Me.OTURMAHSKSK3.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK3.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK8.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK8.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK4" Then Me.OTURMAHSKSK4.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK4.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK7.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK7.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK5" Then Me.OTURMAHSKSK5.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK5.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK6.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK6.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK6" Then Me.OTURMAHSKSK6.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK6.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK5.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK5.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK7" Then Me.OTURMAHSKSK7.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK7.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK4.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK4.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK8" Then Me.OTURMAHSKSK8.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK8.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK3.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK3.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK9" Then Me.OTURMAHSKSK9.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK9.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK2.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK2.Visible = False
If Me.SONDAJKUYUSUADI = "SK10" Then Me.OTURMAHSKSK10.Visible = True: Me.OTURMAMTPSK10.Visible = True: Me.OTURMAHSKSK1.Visible = False: Me.OTURMAMTPSK1.Visible = False
End Sub
[vb]
Sayfalar: 1 2