AccessTr.neT

Tam Versiyon: kayıt taşıma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar;
Forumda aradım ama tam olarak cevabını bulamadım. Belki nasıl arayacağımı bilemediğimdendir. Benim sorunum “gayrımenkul” formuna bir buton eklemek suretiyle belirlediğim kaydı;
1- “gayrımenkul” tablosundan alınan “g_menkul_no”,”mevkii”,”adres”,”foto” bilgilerini KESİP “silinenler” tablosunda “g_menkul_no”,”mevkii”,”adres”,”foto” bölümüne,
2- “müşteri” tablosundan alınan “adı_soyadı” bilgisini KOPYALAYARAK “satanın_adı_soyadı” bölümüne yapıştırsın;
3- ve satılanlar formunu doğrudan açsın istiyorum.(alıcı adı, satış fiyatı ve işlem tarihini kayıt için)
Bilmiyorum çok şey mi istiyorum. İlgilenen arkadaş ve hocalarıma şimdiden teşekkür ediyor başarılar diliyorum….
deneme.rar
formumuzda arşive atma olarak arayın ve sizin cevabınız arşivleme için örnekte mevcut kolay gelsin
Butonun tıklandığında olayına aşağıdaki kodu ekle
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO silinenler ( [g_menkul_ no], mevkii, adres, foto, satanın_adı_soyadı ) SELECT Gayrımenkul.G_Menkul_no, Gayrımenkul.mevkii, Gayrımenkul.adres, Gayrımenkul.foto, Dlookup ('adı_soyadı','müşteri','[müşteri_no]=' & [Müşteri_no]) AS satan FROM Gayrımenkul WHERE (((Gayrımenkul.G_Menkul_no)=[Formlar]![Gayrımenkul]![G_Menkul_no]));"
DoCmd.SetWarnings True
DoCmd.OpenForm "silinenler", , , "[g_menkul_ no]=" & Me![G_Menkul_no]
Ozan hocam teşekkürler. Cevabım gecikti kusura bakmayın. Farkınızı ortaya koymuşsunuz.
Sorunum çözüldü. Konuyu cevaplanmış sorular bölümüne taşıyabilir miyiz.