AccessTr.neT

Tam Versiyon: iff formülünü makroya çevirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
arkadaşlar aşağıdaki formülü nasıl makroya çevirebilirim, bunun kısa bir yolu var mıdır?

YASSDÜZELTMESİ=SPT(N30): IIf([SPT(30)]<>"R" And [SPT(45)]<>"R";Val([SPT(30)])+Val([SPT(45)]);"R")
Makroyu kullanmanıza gerek yok ki. Makrolar yetersiz ve hata kontrolü kısıtlı nesnelerdir. Vba dan şaşmayın.
bencede vb dan şaşmayın. kullanacağınız nesnenin tıklama özelliğine kodu yazın, olsun bitsin.
haklısınız ama şöyle bir durum var daha bir çok hesaplama olucak butona tıkladığımda ve hepsi ayrı ayrı metin kutularında olan hesaplamalar bu formülleri tıkladığımda hepsini hesaplatma şansım yok sanırım o yüzden makro olması gerekir diye düşünüyorum?
tek bir butonla bir çok işlem yapabilirsiniz. isterseniz örneğinizi ekleyin ve neler yapmak istediğinizi yazın belki o zaman daha kesin bir cevap verilebilir.
ekteki SONDAJ VERİ GİRİŞİ formunda belirttim yapmak istediğimi arkadaşlar. Bunu aslında sorguda yapabiliyorum ancak sorguda yaptığımda çok karışık oluyor ve ilerde beni engelleyeceğini düşündüğüm için sorguda yapmak istemiyorum ancak dediğiniz gibi vb koduylada olabilir ancak aynı formülleri koda ekleğimde hata aldım acaba düzenlemesi nasıl olmalı?.

SON111.rar
Sayfalar: 1 2 3 4