AccessTr.neT

Tam Versiyon: Seçenekli Birden fazla değer girilmesine izin verilen satıra aynı anda kayıt
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Öncelikle selamlar.Ekte göndermiş olduğum programda gönderilen birim adlı satırımın kaynağı bütün birimlerin yazılı olduğu birim giden tablom.Bir evrak birden fazla birime dağıtımlı gidebileceği için gönderilen birim satırımı birden fazla değerin girilmesine izin verilecek şekilde ayarladım.Söz konusu programı ağ bağlantısı üzerinden paylaşıma açtım.Üç kullanıcı da aynı anda kayıt yapabiliyor.Ancak gönderilen birim satırına aynı anda birden fazla kullanıcı giriş yapmaya çalıştığında güncelleme kilitli uyarısını yapıyor, satıra ilk giren kullanıcı gideceği birimi yazıp yeni evrak diyene kadar diger kullanıcalar söz konusu satıra giriş yapamıyor.Birden fazla değer girilmesine izin verilen gönderilen birim satırına aynı anda tüm kullanıcalar giriş yapabilmesi için bir çözüm varmı?Yada farklı ne yapabilirim seçeneksiz açılan kutu olsa sorun olmuyo herkes girebiliyo aynı anda söz konusu satıra.Ama bir evrak birden fazla yere gidebiliceği için seçeneksiz liste işime yaramıyor.Teşekkür ederim umarım bir çözüm vardır.
Ek Dosyalar
 seçenekli açılır listeye aynı anda kayıt.rar(33.03 KB)
Programa ağda paylaşım verdim.tek bir tabloya üç kullanıcı aynı anda giriş yapabiliyor.Örneğin birinci kullanıcı bir numaralı evrağı kayıt ederken diğerleri iki ve üç numaralı evrağı kaydediyor.Formda bulunan hiçbir satırda aynı anda kayıt yaparken problem olmuyor kilitleme vs.Ancak farklı numaralı evrakları kaydetseler bile üç kullanıcıda aynı anda gönderilen birim satırına girdiğinde ilk giren işlemini yaparken diğer kullanıcılara güncelleme kilitli uyarısı yapıyor ve ilk giren kullanıcı yeni evrak diyene kadar da kilit açılmıyor.gönderilen birim satırının kaynağı giden birim adlı bir tablo.Bir yazı birden fazla birime gidebileceği için birden fazla değere izin ver işaretli o yüzden gönderilen birim satırına gelindiğinde seçenek işaretli açılır kutu açılıyor.Tek bir tobladan üç kullanıcı aynı anda veri çekemiyor bunun bir çözümü varmı yoksa başka nasıl birşey önerirsiniz
Sn.dazi
Bu konudaki son durum nedir?
gönderilen birim satırını seçenekli açılır kutu olan biçimini liste kutusundan çoklu seçim yapacak şekilde değiştirdim ve sorunumu çözdüm