AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sıra no düzenleme hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
örnekdeki çalışmamda aradan bir kayıt silindiği zaman sıra no alanında atlama oluyor..
sayın sledgeab ın buradaki örneği gibi bir butonla kayıt sildikten sonra 1 den başlayarak sıra no yu yenilemeye çalıştım ama bir türlü uyarlayamadım..yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Ek Dosyalar
 Örnek.rar(63.45 KB)
Şöyle bir sorgu oluştursanız ;

SELECT pckasa.Id, DCount("Id";"pckasa";"Id<=" & [Id]) AS SiraNO, pckasa.[Ank Ref No], pckasa.Türü, pckasa.Cinsi, pckasa.Tipi, pckasa.Markası, pckasa.Modeli, pckasa.İşlemci, pckasa.Hızı, pckasa.Ram, pckasa.Hdd, pckasa.[Ekran Kartı], pckasa.Kullanımı, pckasa.[İp No], pckasa.[Pc Adı], pckasa.[Mac Adresi], pckasa.[Demirbaş No], pckasa.[Seri No], pckasa.Bürosu, pckasa.Kullanıcı, pckasa.[Rc45 No], pckasa.[Port Sayısı], pckasa.Açıklama
FROM pckasa;
sorguyu nereye ve nasıl uygulayacağımı anlayamadım sayın ayhan2122..biraz daha açıklama yapabilirmisiniz??
Her sorgunun Tasarım, liste ve Sql görünümü olmak üzere 3 görünüm seçeneği vardır. Tasarım görünümünde yeni bir sorgu açın ve Sql görünümüne geçtikten sonra bunları yazın. (kopyalayıp yapıştırın.)
kodda sözdizimi hatası verdi
ayhan2122'nin yazdığı kodun uygulanmış hali sorgu1 isimli sorgu.

Ek Dosyalar
 Örnek_s.rar(56.55 KB)
Sayfalar: 1 2 3