AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sql veritabanı hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Projemde Access veritabanı kullanmaktayım. Fakat alan sınırlamasından kaynaklı sıkıntılar yaşadım. Onun için local Sql veritabanı kullanmaya karar verdim.

Benim isteğim ekli dosyama istinaden yazılan kodların Sql veritabanıma uygun olarak düzenlenmesi.

Kaydet, Sil, Düzenle ve veritabanına bağlantı kodlarının Sql e çevrilmesi için örnek bir kod yazabilirseniz gerisini ben hallederim. Teşekkürler

Örnek;

Private Sub Listele(ByVal Sql As String)
Dim baglanti As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source='tablolar.mdb'") 'Veritabanımızın yerini belirtiyoruz.
Dim veriler As New DataTable("data")
Dim adapter As New OleDbDataAdapter(SQL, baglanti)
adapter.Fill(veriler) 'buradaki veriler oluşturduğumuz sanal tablo.
DataGridView1.DataSource = veriler 'veri tabanından gelen kayıtları DataGridView'e aktarıyoruz .

End Sub

Ek Dosyalar
 sgl.rar(840.11 KB)
Kodlarda OleDb gördüğünüz her yeri Sql olarak değiştirin System.Data.Oledb yerine using System.Data.SqlClient yazın. Kodlar aynı ön takıları değişik diye ifade edebiliriz.
(28/01/2012, 18:35)alpeki99 yazdı: [ -> ]Kodlarda OleDb gördüğünüz her yeri Sql olarak değiştirin System.Data.Oledb yerine using System.Data.SqlClient yazın. Kodlar aynı ön takıları değişik diye ifade edebiliriz.

Teşekkürler