AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ölçüte göre süzme işlemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
FRM_CariOlustur formundan girdiğim firma adı , FRM_GunlukGirdi formuna firmanın ID si şeklinde yansıyor, yani firma adı gelmiyor...

mesela FirmayaGoreGunlukGirdiveGorevler formunda firmaya göre süzebiliyorum fakat aynı işlemi Frm_GünlükGirdi formunda gerçekleştiremiyorum.

Sanırım tabloları yanlış bağlıyorum, nasıl bağlamam gerekiyor?

en büyük problemim :görevleri "firma adına" göre, "göreve göre" (tekrar aranacak, randevu, eğitim) süzebilmek istiyorum. Bir türlü başaramadım Img-cray
yol gösterirseniz çok sevinirim günlerdir uğraşıyorum ... İlgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
 PROGRAM forum.zip(703.59 KB)
Sorudan anladığım kadarıyla;

"FirmayaGoreGunlukGirdiveGorevler" formunu tasarım görünümünde aç, forma alt form olarak eklenen"Srg_GunlukGirdi alt formu" ve "Srg_Gorevler alt formu" isimli alt formların özelliklerini aç ve;
Üst Alanları Bağla: firmaa
Alt Alanları Bağla: FirmaAdi
şeklinde değiştir.

Bu şekilde açılan kutudan seçtiğin veriye göre altformlar yenilenir.

[Resim: 13261127991.jpg]

Açılan kutudan seçim yaptığında aşağıdaki gibi görünür.
[Resim: 13261128921.png]

(09/01/2012, 15:40)sledgeab yazdı: [ -> ]Sorudan anladığım kadarıyla;

"FirmayaGoreGunlukGirdiveGorevler" formunu tasarım görünümünde aç, forma alt form olarak eklenen"Srg_GunlukGirdi alt formu" ve "Srg_Gorevler alt formu" isimli alt formların özelliklerini aç ve;
Üst Alanları Bağla: firmaa
Alt Alanları Bağla: FirmaAdi
şeklinde değiştir.

Bu şekilde açılan kutudan seçtiğin veriye göre altformlar yenilenir.

[Resim: 13261127991.jpg]

Açılan kutudan seçim yaptığında aşağıdaki gibi görünür.
[Resim: 13261128921.png]

Sayın Ozan Akkaya (sledgeab),

Değerli zamanınızı ayırdığınız için sonsuz teşekkür ederim.İnanın gönderdiğiniz yanıt bir sonraki adımlar için çok işime yaradı, bu noktada gerçekten tıkanmıştım.
Sağolun var olun saygılarımla...