AccessTr.neT

Tam Versiyon: Satır ve sutun sayıları değişen rapor oluşturma.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2

Uygulamamda satınalma tablom ona bağlı ihtiyaçların belirtildiği ihtiyaçlar tablom ve her ihtiyacID ile bağlı firmalar tablom var. Firmalar tablomda firmaların her ihtiyaca verdikleri birim fiyat teklifleri var. Programın işlem mantıgında ve işleyısınde bir sorun yok lakin satırlarda ihtiyacların adı, miktarı ..vs bilgilerin yeraldıgı ve sutunlarda da firma adlarının yeraldıgı kesişen alanlarda değerlerin yeraldıgı raporu bir türlü oluşturamadım. Çapraz sorgu denedim ama dinamik yapıda olmadı! tablolarda firma1, firma2 .. gibi alanlar olusturarak rapor formatına uydurmayı denedım ama sonrakı aşamalarda bu yatay sıralama sorunlar yarattı. Konuyla ilgili örnek dosyamı inceleyip bilgi ve tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Örnek dosyayı eklemeyi unuttunuz sanırım.
Saygılar...
Afedersiniz evet unutmuşum! Ekliyorum...
Ek Dosyalar
 Veritabanı2.rar(45.74 KB)
Çözümsüz mü yoksa çözüm üretmeye değmeyecek kadar basit bir sorun mu? belki gerçekten basit bişey ama ben işin içinden çıkamadım ve bu noktada takıldım. Lütfen Yardımlarınızı bekliyorum...
bu tür değişken raporlar için sorguyu Excel e atmayı denerseniz daha iyi olur.
Örneği incelermisiniz.

Saygılar...
Sayfalar: 1 2