AccessTr.neT

Tam Versiyon: Computer Name Kaydı Hk.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Tabloya bir kayı girildiğinde yine o tablodaki bir fielde otomatik olarak o bilgisayarın kullanıcı adını girmesini istiyoum. Bunu nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Aşağıdaki konuda bilgi bulabilirsiniz.
<a href="https://accesstr.net/konu-kullanici-ve-bilgisayar-adi-bulduruyoruz.html">Kullanıcı ve Bilgisayar Adı Bulduruyoruz</a>

Daha fazla yardımcı olmamız için lütfen örnek ekleyiniz.
Küçük bi örnek hazırlamaya çalıştım.
kısaca anlatayım.Uygulamana 1 adet modül ekle ve kodlarını;
Public Declare Function GetUserNameA Lib "advapi32.dll" (ByVal lpBuffer As String, nSize As Long) As Long
Public Function GetUserName() As String
' Simple sub to get our windows username
Dim UserName2 As String * 255
Call GetUserNameA(UserName2, 255)
GetUserName = Left$(UserName2, InStr(UserName2, Chr$(0)) - 1)
End Function
şeklinde değiştir.
Formuna 1 adet metin kutusu ekle ve denetim kaynağına;
=GetUserName()
yaz
Formundaki veri girdiğin alanların(ben demirbas alanı için yaptım) güncelleştirme sonrası olayına;
Private Sub Demirbas_AfterUpdate()
Me.KartiAcanKullanici.Value = Me.Metin0.Value
End Sub
kodunu yaz.Bu kodla bilgisayarın kullanıcı adını bulduğun fonksiyonun döndürdüğü değeri tablodaki alana kaydetmiş olacaksın.Örneğini istediğin alana göre düzenlersin.
Eklediğim resimde fonksiyonun döndürdüğü alanı çalışma anında gizlersin.
[Resim: 13251624901.jpg]

Örnek Ektedir Kolay Gelsin
Ek Dosyalar
 cskn_windows user name.rar(24.53 KB)

Serkan Hocam Pardon;Örneği hazırlamaya başlamıştım eklemek istedim boşa gitmesin

Cevabınız için çok teşekkür ederim. eke tıkladığımda resim.accesstr.net adresine yönlendiriyor ve indir dediğimde sayfa açılamıyor. O siteye farklı bir kayıtmı yapmam gerekiyor?
siteden indirmek için üye olmanıza gerek yok.
örneği indirip inceleyebildiniz mi? sorunuz ile ilgili geri dönüşte bulunurmusunuz?