AccessTr.neT

Tam Versiyon: Webden OGS KGS sorgulama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sn.sledgeab'ın
webden veri almak konusunda hazırlamış olduğu örneği kendi programıma uyarlamaya çalıştım ancak başarılı olamadım.

Yapmak istediğim:
Çalıştığım veri tabanında bulunan açılan kutu ile işlem yapmak istediğim aracı bulup zimmet, kaza, ceza, sigorta vs. işlerini takip ediyorum.

Ekte Sn.sledgeab'ın örneğine eklediğim Açılan Kutu14 isimli açılan kutudan plaka sorgulayıp işlem yapılacak plakayı bulup, zimmet kapatılacaksa zimmeti kapatmadan önce ceza sorgula butonuyla üzerinde işlem yapmakta olduğum plakanın cezasını sorgulamak, cezası varsa tabloya aktarmak istiyorum.

Ek Dosyalar
 webden ogs.rar(26.75 KB)
Cezalı bir plaka verme imkanınız varmı ?
Denermisiniz...
35 T 5250 nolu araç için sorgulama yaptırıp tabloya aktarmaya çalıştım...

Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız...
Sn.POWER
İlginiz için teşekkürler. İlk cevabınız paydos saatine denk gelmiş inceleyip geri dönüş yaparım.
Sn.POWER
Tekrar teşekkürler. Az önce olumlu cevap yazıp çıkmıştım ama aceleden herhalde mesajın düşmediğini fark edemedim. O yüzden gecikmiş olarak tekrar yazıyorum.

Form üzerinde işlem yapmak için çağırdığımız plakayı 1. buton ile web deki kutucuğa gönderip sorgulama.
2. butonla Cezası varsa tabloya (Burası çözülen kısım) şeklinde düşünüyordum. sanırım web'e gönderme işi sayfayla ilgili. Bu şekilde bile işimi kolaylaştıracağı kesin.
Çözülen kısmın kodlarını karşılaştırdım bir kaç yerde değerler değişmiş sanırım. Değişen bölümde rakamların ifade ettiği değerleri mantığıyla anlatabilirmisiniz

Sn.POWER
Cevap yoksa konuyu kapatalım.
Sayfalar: 1 2