AccessTr.neT

Tam Versiyon: Combobox sütun değerini tooltip veya durum çubuğu metni olarak gösterebilir miyim?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

2 sütun içeren bir combobox mevcut formda. Birinci sütunun genişliğini sıfır yaparak bunu göstermiyorum. Ama bu değeri ya tooltip, ya da durum çubuğu metni olarak kullanıcıya göstermem gerekiyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok gibi.

Ama benim yapmak istediğim, combobox'ta seçim yapıldığında değil, aşağıdaki resimdeki gibi liste açıkken mouse ile bir satırın üzerine mouse ile gelindiği zaman değeri yazdırmak.

[Resim: w890.jpg]

Ek Dosyalar
 adres.rar(566.53 KB)

NOT: Örneğimde form üzerine koyduğum butonu, durum çubuğu metnini yazdırabilmek konusunda örnek olarak yapıp silmedim. Dikkate almayınız.
Burada şu da işimi görür: Resimdeki gibi liste açıkken 2 sütun da görünsün, ama seçim yapıldığında sadece 2. sütun görünsün. 1. sütunu tabloya depolamak için kullansın.
şöyle bir yöntem uyguladım: Combobox'tan seçim yapıldığında, yani AfterUpdate olayında 1. sütunun değerini durum çubuğuna yazdırıyorum.

Yukarıdaki sorumun çözümü varsa çok daha iyi olur tabii ki...
inceleyiniz..

Ek Dosyalar
 adres11.rar(549.2 KB)
Harika,
Teşekkürler...