AccessTr.neT

Tam Versiyon: Liste kutusuna çoklu olay yordamı atamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Öncelikle rowsource ile liste kutusu kaynağını degiştirme konulu soruma verdiği cevaptan ötürü Sn.POWER'e teşekkür ediyorum.
Yukarıda linkini verdiğim konuda açılır kutu ile Liste kutusunun kayıt kaynağını değiştirmiştik bu sorum aynı konu ile bağlantılı olarak kaynağını değiştirdiğimiz liste kutusunun çifttıklandığında olayına aynı formülü uygulamak.

Örnek:
Açılır kutudan Zimmeti seçtiğimizde Listekutusunun kaynağı Tbl_Zimmet oluyor çift tıkladığımda Column() değerini metin kutularına aktarıyorum.
Soru:
Açılan kutunun değeri değiştiğinde kaynağını değiştirdiğimiz gibi çifttıklandığında olayını da değiştirebilirmiyiz? mesela Ödenmemiş cezalar seçilirse liste kutusuna çifttıkladığımızda bir form açsın, Ödenmiş cezalar seçilirse başka bir eylem gerçekleştirsin.
Private Sub Cezaacilan_AfterUpdate()
If [Cezaacilan] = "Zimmet" Then
'Column değerini getir'
If [Cezaacilan] = "Ödenmiş Cezalar" Then
'Rapor Yazdır'
If [Cezaacilan] = "Ödenmemiş Cezalar" Then
'Bir form aç'
End Sub
gibi.
Ben bu aralara bir kaç kod yerleştirdim ama çalıştıramadım. Şu an sadece yukarıda bahsettiğim column() değerini getiri kullanıyorum. Üzerinde çalıştığım projem işyerinde olduğu için örnek ekleyemedim sanırım derdimi anlatabilmişimdir. Aslında istediğim sadece yol gösterilmesi kalanını birazda ben uygulayarak öğreneyim.
Private Sub Cezaacilan_DblClick(Cancel As Integer)
Select Case Cezaacilan
Case "Zimmet"
MsgBox ("zimmet")
Case "Ödenmiş Cezalar"
MsgBox ("Ödenmiş Cezalar")
Case "Ödenmemiş Cezalar"
MsgBox ("Ödenmemiş Cezalar")
End Select
End Sub

koda msgbox olarak yazdığım yerleri değiştir.
Teşskkürler Sn.sledgeab
Formuma uygulayıp geri dönüş yapacağım.
Sn.sledgeab tekrar teşekkürler. İstediğim gibi olmuş.
Private Sub Cezaacilan_DblClick(Cancel As Integer)
olan bölümde dün akşam kodu kopyala yapıştır yaptıktan sonra Cezaacilan_DblClick yerine Liste186_DblClick yazmayı unutmuşum Ozur bu arada uygulamada onu da bulmuş oldum.
Kod bloğu
Private Sub Liste186_DblClick(Cancel As Integer)
ile başlayacaktı. İlgilenen arkadaşların da bilgisi olsun istedim.
Zaten soruya bakıldığında Listekutusuna çifttıkladığımızda olay yordamı değişsin istiyordum oradan da hata ortaya çıkıyor.