AccessTr.neT

Tam Versiyon: şartlı bilgi çağırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba.
sitede daha yayınlanmış olan bilgilerden derleyip Access dosyasındaki ana isimli tablodan alınan bilgileri kayıt isimli tabloya kayıt isimli form ile kayıt yapmak istiyorum.
kayıt formunda tarihi seçtiğimde çeşit hanesinde sadece tarihin karşısındaki A ve B süzülmüş oluyor.fakat aynı işlemi örneğin A'yı seçtiğimimde sadece A2nın karşısında olan Vakit hanesi seçilmiş olsun.
uğraştım ama bir türlü başaramadım bub nasıl yapabilirim.yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkür ederim.
Buyrun, istediğiniz gibi olmuş mu?
Yapmanız gereken formunuzda yer alan VAKİT liste kutusunun satır kaynağını;
SELECT DISTINCT ANA.VAKİT, ANA.ÇEŞİT, ANA.TARİH FROM ANA WHERE (((ANA.ÇEŞİT)=[formlar]![KAYIT]![ÇEŞİT]) AND ((ANA.TARİH)=[Formlar]![KAYIT]![TARİH]));
olarak değiştirmek.

Pardon Mehmet hocam, sizin burada olduğunuzu fark etmedim. Bu ne hız yav. Img-grin))
İstediğinizi doğru mu anladım bilmiyorum ama bir bakın böyle bir şey mi istiyorsunuz?
ben anlayıp örneği düzenleyene kadar üstadlar yapmışlar ama ben farklı anladım herhalde
Me.VAKİT.Value = Me![ÇEŞİT].Column(1)
ile getirmeyi tercih etmiştim. Neyse siz işinize yarayanı kullanırsınız artık
(06/09/2011, 23:18)BlackEagle yazdı: [ -> ]Pardon Mehmet hocam, sizin burada olduğunuzu fark etmedim. Bu ne hız yav. Img-grin))

Img-grin
sn.mehmetdemiral;
sn.BlackEagle;
sn.iscinar
hepinize ilgileriniz için çok teşekkür ederim.son düzenlenen dosya benim uğraşıp ta yapamadığımı tam olarak karşılıyor.
hepinize tekrar başarılar diliyorum.
Sayfalar: 1 2