AccessTr.neT

Tam Versiyon: altformun altformu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Ölümler ile ilgili bir program yapıyorum.

Yıl/Ay/Toplum Sağlığı Merkezi/ combobox ile seçildikten sonra ölen kişilere ait formu getirmesini istiyorum.

3 parametre olduğunda sihirbazla sorunsuz oluyor. Ancak burada 4 parametre var. Bunu yapamadım.

Yardımcı olurmusunuz?

form1 i kontrol ediniz.
Teşekkür edrim...

Tüm ekibe başarılar diiyorum...
Birinci sorun; YIL/AY ve TSM’yi seçiyorum. Altforma kayıtları getiriyor. Ancak “tsmno” alanı otomatiksayı tanımlanmasına rağmen elle giriş yapmam gerekiyor. Giriş yapmaz isem doğal olarak yineleme hatası veriyor.

İkinci sorun; TCNo alanı olmazsa olmaz alanlardan ve aynı tcno giriş yapıldığında da uyarı veriyor. Ancak yeni doğmuş bir bebeğin kaydının da girilmesi gerekebiliyor. Bebeğin tcnosu olmadığından; alanı boş bırakamıyorsunuz çünkü mükerrer hatası veriyor… Bir çözüm olarak, bebek ise bu alan boş kalabilir veya bebek ise bu alana BEBEK yaz gibi bir şeyler olabilir mi? Veya otomatik olarak farklı bir rakam üretilebilir mi?

Teşekkür ederim…
ölenler tablosuna giriş yaparken tsmno alanınız benzer olabilir. sorun yok ama girmeniz gerekli çünkü index verilmiş.

tcno alanından çıkarken boş ise günün tarihi ve saati ile ilgili bir format oluşturun boş ise doldurun hatayı ortadan kaldırır. Örn: X2408123045 gibi geri dönüp düzeltebilirsiniz.
Boş ise günün tarihi saati ve dakikasını getir gibi bir komut vermek gerekiyor yanlış anlamadıysam. Ben bu komutu ve komutu nereye nasıl vereceğimi bilmiyorum.
Sayfalar: 1 2