AccessTr.neT

Tam Versiyon: ilişkili tablo yada sorgudan veri alma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
sayın hocalarım hazırladığım puantaj programımda son yaklaştım sayılır. başka bir tablodan veri alma konusunda takıldım. personel formunda puantaj ve mesai sorgusu adı altında iki adet alt form var amacım ise aynı ay ve yıla ait kayıtta olan mesai sorgusundaki toplam alanını otomatik olarak puantaj formundaki fm alanına aldırmak. Dlookup ile aldırmayı denedim fakat kriteri ayarlayamadım yani aynı ay ve yıl da olması olayını. bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

ayrıca eklediğim örneğin umarım bi çok kişinin işine yarıcağını umuyorum. ustalarım gibi kulağı direk tutmak olmasada genede oldukça güzel olduğu kanatindeyim tek raporlaması kaldı... tşklerr şimdiden
fm metin kutusunun denetim kaynağına

Kod:
=Formlar!personel![mesai Sorgu].Form!Toplam

yazın.
mehmet hocam çok teşşekkürler ilginize fakat hem puantajdaki ay ile yıl hemde mesai sorgudaki ay ile yıl aynı olduğundaki toplamı fm ye atmaya çalışıyorum. şu tarz bi Dlookup yapmam lazım ama yapamadım. Dlookup ("Toplam";"mesai_sorgu";"CMTaseron_No = " & [CHTaseron_No] & " and CMCalisan_No = " & [CHCalisan_No] & " and Yil = '" & [Yil] & "' and Ay = '" & [Ay] & "'")

benim bu örnekteki ay ve yılı eşitlemem lazım ve eşit olduğudaki veriyi aldırmam lazım. sizin verdiğini her yaptığım kayıda aynı veriyi aldırıyor
Form üzerinden ay ve yıl süzme işlemi yapıldığında zaten altformlara gelen toplam sizin aradığınız değeri vermiyor mu? Mantık olarak ben programın verileri bu şekilde filtre ettiğini düşünerek, iki altformun da aynı şekilde süzülmesi durumunda Dlookup 'a gerek kalmadan veri alınabileceğini düşünüyorum. Yoksa yanılıyor muyum? Başka veri de olmadığı için Ay ve yıl süzerek denemedim.
haklısınız hocam açılan kutu ile süzmeyi bi türlü bceremediğimden bu tarz bi uzun yol kullanıyorum. fakat puantaj bölümüne ocak ayı birde şubat ayı diye veri girdiğimde mesai sorgu alt formundaki toplamı iki ayada atıyor hatta daha kaydı yapılmamış alana bile otamatik geliyor toplam sizin formülünüzle... form üzerinde deneme şansınız varsa puantaj alanına veri girerek görebilirsiniz. ayrıca bu programdaki sorguları oluşturmamda emeğiniz büyük sizin başka bi konuda kullandığınız alan saydırma işlemi gerçekten çok işime yaradı. tşkler
Şu eklediğim örnekte filtre edilmeden önce toplamı (ilk sıradakinin toplamını) vermesi dışında bence bir problem yok. Tek sorun oysa, verinin oraya aktarılmasının yıl ve ay kutularının dolu olması şartına bağlarız, olur biter. Yani siz ay ve yıl filtrelemeden toplam oraya atılmasa oluyor mu?
Sayfalar: 1 2 3