AccessTr.neT

Tam Versiyon: veri sayfasına bağlı liste kutusu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar ektedi veritabanımda göreceğiniz üzere,

müşterisipx1 formunda bulunan müsterix1 altformuna bağlı çalışan bir liste kutusu ekledim.
Liste kutum;anaformda verileri gezinirken ilişkili kayıtları gösteriyor fakat asıl bağlı olduğu alt formda (musterix1) veri geçişi yaptığım zaman değişmiyor.

Bu liste kutusunu altformuma ekleyemedim çünkü veri sayfası görünümünde liste kutusu görünmüyor.Alt formumu da veri sayfası olarak görmek istiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim,
Şimdiden teşekkürler.
Anlatmak isdediğinizi anladığım kadarıyla yaptım. Örneğiniz ektedir.

Altformdaki 3. satırı tıklarsanız. bu alandaki "Gonderino" alanındaki veriye göre liste kutusundaki veri değişir
Arkadaşım çok tşk ederim o form için sorunum bir nebze olsun çözüldü,fakat aynı yöntemi bir başka formda denemeye çalıştım,tek formda veri girişi yapmadan alan güncellenmiyor.

Yeni eklediğim düzenlenmiş veri tabanımda hambezgönderilen formunu açabilirsen;orada yapmak istediğim, müşteriler alt formuna bir sipariş numarası girdiğimde senin yöntem vasıtasıyla metin17 kutucuğundan t_musterilersipx2 formuna o sipariş numarasını yazdırmak.

Bir sorum daha olacak nasıl başardığımı hatırlamıyorum,yine hambezgönderilen formunda ürün adına herhangi bir veri girdiğimde,ürünler alt formunda bu isme ait bir veri varsa bütün özellikleriyle aşağıda görünüyor.
Ben aynı özelliği yukarıda bahsettiğim siparisno için yapmak istiyorum.

Yani söz gelimi hambezgönderilen formunda,ben musteriler alt formuna sipariş no gireceğim,bu girdiğim deger eğer musterisipx2 formunda (yani t_musterilersip tablosunda) kayıtlıysa bu siparis numarasına ait bilgiler formun diğer alanlarında görünsün istiyorum.

Yardımcı olursanız çok makbule geçer ilgilenize çok minnettarım..
Altforma eklediğin Metin17'yi ilişkisiz yap

"t_musteriler alt formu1" altformundaki "Siparisno" açılan kutusunun güncelleştirme sonrasında olayına
Forms![t_hambezgönderilen]![t_musterilersipx2].Form![Metin17] = Me.Siparisno

kodunu yaz.

"Bir sorum daha olacak" şeklindeki sorularınızı yeni konu olarak açınız.

6/b-) Açtığınız konudaki sorun çözümlenmişse aynı konuya konu başlığındaki soru ile ilgisi olmayan farklı soru yazmayınız.
[Uyarı Puanı: +2]

6/d-) Birden fazla soruyu aynı konuda sormak yasaktır. Her soru için farklı başlıklı yeni konu açınız.
[Sürekli ihlal halinde Uyarı Puanı: +2]

Teşekkürler,cevaplamadığınız sorum için ayrı konu açarım,tşk tekrar..
Rica ederim. Konu taşınmıştır,
Sayfalar: 1 2