AccessTr.neT

Tam Versiyon: Visual Studio 2010 da Programlarımızın Kurulum ( Setup ) Dosyalarını Oluşturma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Bu konunu orjinal adresi http://www.yazgelistir.com/Makaleler/1000002823.ygpx olup alıntıdır. Bu bilgiyi vermeyen kullanıcı kesin karar alınana kadar siteden uzaklaştırılmıştır. Eğer benzeri bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle başkalarının emeğini sahiplenme alçaklığını göstermeyin. Konunun orjinal sahibini bilmiyor veya hatırlayamıyor olabilirsiniz bu durumda Alıntı olduğunu ancak sahibini bilmediğinizi not düşmeniz gerekmektedir.

Arkadaşlar Ben Yaptım Belki Birinin İşine Yarar Diye Sizlerlede Paylaşmak İstedim..
Bu yazımızda örnek olarak C# ve vbde yazılmış bir masaüstü uygulamasının setup’ını oluşturacağız. Öncelikle
File -> New Project -> Other Project Types -> Setup and Deployment -> Visual Studio Installer -> Setup Project

yolunu izleyerek, istediğimiz .NET Framework ünü ve Proje ismimizi seçtikten sonra Add to Solution seçeneğini de işaretleyerek yeni bir kurulum projesi oluşturuyoruz.
[Resim: 29li5oz.png]
Daha sonra Solution Explorer’ da projemizin isminine sağ tıklayarak -> View -> File System diyerek dosyalarımızı açıyoruz.
[Resim: nqck8w.png]
Açılan ekranda 3 adet klasörün olduğu görülür.

Application Folder’a programın .exe sini, gerekli dll leri,yardım dosyalarını,icon ları vs. yükleyebilirsiniz.
[Resim: 2zp74u9.png]
Projemizin outputunu;

Application Folder’a sağ tıklayarak -> Add -> Project Output -> Primary Output -> Ok diyerek yapıyoruz.
[Resim: 258uly0.png]
[Resim: 2e0k5yp.png]
Application Folder a dosya ekleme işlemini ise ;

Application folder a sağ tıklayarak -> Add -> File

diyerek öncelikle programımızın exe sini ve diğer dosyaları aynı yöntemle secerek ekliyoruz.
[Resim: 28gyviu.png]
[Resim: 2vxq447.png]
Masaüstünde Programımızın Kısayolunu Oluşturmak İçin ;

User’s desktop ı seçtikten sonra ortadaki bölümde boşluğa sağ tıklayarak -> Create New Shortcut diyoruz.
[Resim: 200tj0y.png]
Burada açılan pencerede kısayolumuzun çalıştıracağı program olarak Application Folder ın içerisine daha önce attığımız programızın .exe sini seçiyoruz.
[Resim: r23q5f.png]
[Resim: nuqdh.png]
İstersek oluşturduğumuz kısayolunun üstüne tıklayarak sağ tarafta Properties bölümündeki Icon kısmından istediğimiz icon uda seçerek kısayolumuzu daha görsel kılabiliriz.
[Resim: 30nkd35.png]
3.klasör olan User’s Program Menu ise Başlat -> Programlar kısmına programımızın kısayolunu ekler. Burda gerekli işlemlerse yukarıda anlatılan masaüstünde kısayol oluşturmayla aynıdır.

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra Build -> Configuration Manager diyerek build edeceğimiz programları seçiyoruz.
[Resim: dp78xv.png]
Oluşturduğumuz setup projesinin seçili olduğundan emin olduktan sonra Close diyerek kapatıyoruz ve uygulamamızı build ediyoruz.
[Resim: 2zgyzxh.png]
[Resim: 2znsx0x.jpg]
Kurulumumuz ProjeIsmi -> Debug klasörünün altında hazır Img-grin
[Resim: 21444lj.png]

İyi Çalışmalar...
Sayın kanka07,

Konunuzu Keşke Visual Basic .NET Dersleri Bölümüne Açsaydınız...

Paylaşım İçin Tesekkur
Rica Ederim Taşıyam MI oraya ???
Alıntı olduğunu neden paylaşmadınız ?
bir tane resim alıntı deil ama
Bana hakaret eden üyeleri bile yasaklamadım ancak sizin yaptığınızda üste çıkmak, terbiyesizlik ve hırsızlık. Bu kadarda utanmaz olunmaz ki.

Yönetim odasında kesin alınacak karara kadar siteden uzaklaştırıldınız.
Sayfalar: 1 2