AccessTr.neT

Tam Versiyon: makro Menü oluşturma ve arama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba arkadaşlar

Ben Makro ile bir tane menü ve bu menulerin 2 tane alt sekmesi olacak yazara gore ve kitap adına gore arama diye ve bir tane tablo olacak aramaları bu tablodan alacak bunu nasıl yapıldığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. iyi günler
(28/05/2011, 11:24)ayaz323 yazdı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar

Ben Makro ile bir tane menü ve bu menulerin 2 tane alt sekmesi olacak yazara gore ve kitap adına gore arama diye ve bir tane tablo olacak aramaları bu tablodan alacak bunu nasıl yapıldığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. iyi günler

Sn.ayaz323 Öncelikle Tabolarınızı Ve Formlarınızı Oluşturun Anladığım Kadarıyla Formda Arama Yapmak İstiyorsunuz. Macroya Gerek Kalmadan İşi Çözeriz.
Örneği Tamamladıktan Sonra Site Ekleyin.

* Küçük Bir Not Örneğinizi Office 2003 Formatında Eklerseniz Daha Çok Yardım Alırsınız.
formları yaptıktan sonra seçme sorgusuyla yapabilirsin..
Dosyayı ekledim Aşagıdaki verdiğim örnekteki gibi menüyü makro ile oluşturdum ve kitap adı ve yazar adı olarak 2 tane alt menu var onlardan hangisine tıklarsam onlara göre arama yapacak bana formda sonucu ekrana getircek
Örnek dosyanıza lazım olan şeyleri eklememişsiniz. Makroların açacağı formları yapmamışsınız. Formlar üzerinde aram yapılacak metin kutuları yok. Arama şartı yok. "hangisine tıklarsam onlara göre arama yapacak bana formda sonucu ekrana getircek" bu üslup ayrıca nahoş.
Öncelikle üslup için Özür dilerim. yukarıdaki Menüde olan "Kitap Adı" tıklandığında bilgiler tablosuna girilmiş olan kitap hücresinde arama yapacak sonucu bilgile formunda ekrana getirecek işlem. ilginiz için teşekkürler...