AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel'den Access'e Veri Girişini Kısıtlamak..YARDIM...
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba arkadaşlar,
excel arayüzü kullanarak Access veritabanına kayıt yapabilen bir çalışma var elimde. Ancak bu çalışmanın bir süre otomatik olarak lisans istemesini istiyorum yada Access veri tabanına belirli bir sayıda veri girişini izin vermek istiyorum.Mesela 1000. satıra gelindiğinde otomatik olarak daha fazla kayıt yapılmasına izin verilmesin.
Bunu nasıl sağlayabilirim.
Excel arayüzü kullandığınıza göre bu sorunun Excel soruları bölümüne açılması gerekmez mi? Access veritabanı olarak kullanıldığına göre bu işlemin veri tabanından değil, program arayüzünde yapılması gerekiyor. Bunun için de excelde işlem yapılmalıdır. Sorunuzu Excel soruları bölümüne taşıyorum.
Sayın by_ufuk;
Formumuzda belirttiğiniz konularda çalışmalar var. Ben hemen 2 tanesinin linkini veriyorum. Arama yaparsanız daha falasını bulabilirsiniz. Saygılar.
1.Link
2.Link
Teşekkür Ederim Sağolun.
Vermiş olduğunuz linkleri inceledim ancak malesef bir sonuç elde edemedim,sayın mehmetdemiral'ın Access ile yaptığı lisanslama programı var ancak Excel ile bunu nasıl birleştireceğimi bulamadım.
Lisans isteme veya şifre sorma işini Excel programınızda yapacaksınız, eğer excelden .mdb dosyasına bilgi aktarıyorsanız.
ThisWorkBook modülünde aşağıdaki kodları yapıştırınız.Eğer olmazsa örnek ekleyiniz.
Kod:
If Date >= CDate("30.01.2011") Then
    sifre = InputBox("Devam edebilmek için şifre girmelisiniz!,Programın Kullanım Süresi Dolmuştur")
      If sifre = "12345" Then
    Sheets("Sayfa1").Select
    Else
    ActiveWorkbook.Close

End If
    If sifre = "" Then
    ActiveWorkbook.Saved = True
    ActiveWorkbook.Close
    End If
    End If

End Sub
Sayfalar: 1 2 3