AccessTr.neT

Tam Versiyon: Win7 ve Office 2010 kurulu bilgisayarda tarih problemi.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İşyerinde hazırladığım bir program XP ve Office 2003 kurulu bil bilgisayarda problemsiz çalışıyor, ancak Win7 ve Office 2010 kurulu başka bir bilgisayarda çalışmıyor.
Aslında işletim sistemi XP ve Office 2010 kurulu başka bir bilgisayarda problemsiz çalıştı.
Bunun neticesinde problemin Office 2010 ile ilgili değil, Win7 ile ilgili olabilir kanaatine vardım.
İlk akla gelen çalışmama sebebi olarak programda alışıldık nesnelerin haricinde başka bir nesen kullanılması, ama öyle bir şey yok.
Bundan sonra akıla gelen ikinci sebep tarih olayı( zaten programcıların yıllardıren çok çektiği bu tarih olayıdır).
Ve bu denemeden problemin tamamen tarihle ilgili olduğu kesinleşti.
Çünkü sorgularda parametreler kullandım ve referans olarak da formdaki tarin nesnelerini vermiştim.

Between [Forms]![FORM_ADI]![ILK_TARIH] And [Forms]![FORM_ADI]![SON_TARIH]

Referanslar yerine tarihi doğrudan belirttiğimde çalışıyor.
Between #01.01.2011# And #05.04.2011#

Win7 kullanıp da başına böyle bir problem gelen var mıdır?
Eğer var ise bulduğunuz çözümü buraya yazar mısınız?

Bu problemi çözmek için bilglsayarıma Office 2010 yüklettim ve problemsiz çalıştı.
Ancak Win7+Office2010 olanlarda çalışmadı.
Query'lerden parametreleri tanıtmak daçare olmadı.
Aslında sadece tarih parametrelerini yani üstte verdiğim Between 'li olanı tanıtınca çalışıyor, ama bunun yanıda formdaki nesneleri referans verdiğim bir kaç alan daha var, onları da dahil edince uzun sür eçalışıyor ve en sonunda ODBC failed hatası veriyor.
Tarihleri göderirken Yıl.Ay.Gün olarak gönderirseniz sıkıntı olmaz ancak ben bu işi Vba kısmında yapıyorum sorgularda da bu şekilde kullanabilirsiniz zannediyorum.