AccessTr.neT

Tam Versiyon: Etiketten kayıt
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhebalar..
Yeni üye Oldum ve accesse yeni başladım Bir Formda Yer Alan İki Ayrı etiketi farklı tablolara nasıl kayıt edebilirim..
Yardımcı Olursanız sevinirim..
Teşekkürler...
Etiket içinde yazı yazar genelde. Eğer siz bir hesaplama sonucunu etikete yazdırıp bunu tabloya kaydetmek istiyorsanız o zaman yanlış yoldasınız büyük ihtimalle. Access 2010 haricinde yer alan sürümlerde hesaplanmış alanların tabloya kaydedilmesi ciddi derecede yanlıştır. Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ifade ederseniz net ve ayrıntılı şekilde belki başka bir yol önerebiliriz. Çözüm ise:

TablodakiAlanAdi.Valuee = EtiketAdi.Caption

NOT : Tablodaki alanın form üzerinde metin kutusu olarak yer alması gerekmektedir.
Bir Formum Var Formun İçinde Çeşitli Etiketler Var. Forma araç bilgileri ismini verdim ve atıyorum 10 tane etiket var aracın markası modeli motor numarası şasi numarası gibi.... Bu formu komple kaydetmeden sadece iki tane etiketi farklı tablolara kayıt edebilirmiyim.
Sadece iki adet etiketi farklı bir tabloya kaydedebilirsiniz. Etiket değilde metin kutusu olmasın? Lütfen bundan sonrası için Site Kuralları nı okuyun ve örnek ekleyin.