AccessTr.neT

Tam Versiyon: AltForm Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaslar.ben Access de gelitirmiş olduğum form uygulamasında alt formda sorun yasıyorum.yapmak istediğim anaformdaki textbox a yazdığım Sql ifadesini ilgili tabloda işledikten sonra ana form içindeki alt formda tablonun sorgudan sonraki halini görüntülemek.sihirbaz kullanarak yaptığımda ilk seferde oluyor fakat yeni bir Sql yazdığımda (örneğin ilf seferde görüntülenen tabloda ad,soyad,tc,yas vs.. varsa ikinci Sql de sonucun sadece ad,soyad getirmesi gerekiyor) bo olan yani gelmemesi gereken alanlarda geliyor ve #ad? gibi bir hata alıyorum yani boş alanlarda bu yazıyor.benim isteğim asıl olay butona bastığımda textbox da yazılı olan Sql ile yeni bir sorgu yaratmak ve alt formun kayıt kaynağını bu yeni sorguyla değiştirmek.yani her butona basılışında eski sorgu silinip textbox daki Sql ifadesine göre yeni bir sorgu oluşturulacak ve alt formun kayıt kaynağı bu yeni sorguyla değiştirilecek.bunları kod oluturucusuyla kod yazarak yapmak istiyorum.vb biliyorum fakat Access de kodlamayı tutturamadım bir türlü.teşekkürler
Örneğinizi ekleyin lütfen.
[attachment=14011] bu örneği liste kullanarak yaptım fakat bu örnekteki hatayı halen düzeltemedim
Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsunuz? Tam olarak neye ihtiyacınız var?
bu benim üniversite araştırma ödevimdi.ödevi dediğim gibi liste kullanarak rowsource özelliğini değiştirerek yapıp teslim ettim fakat halen bunla urasıyorum.aslında biraz ilerledim yani butona basıldığında eski sorguyu silip metin kutusuna yazılan yeni Sql ifadesini kullanarak yeni bir sorgu oluşturabiliyorum kodla.ama şimdide o yeni sorguyu alt forma atamıyorum.yani şuan benim ihtiyacım olan butona bastığımda alt formun kayıt kaynağını yeni oluşan sorguyla değiştirmek.örneğin şuanki halini yüklüyorum.sorun:sorguyu forma sürekleyip bıakınca alt form olarak alıyo fakat çalıştırıp metin kutusuna bir Sql girip butona tıklayınca eski sorgu silinip yeni bir sorgu oluştuğu için sıkıntı oluyor.oluşan yeni sorguyu alt formun kayıt kaynağı olarak atamam lazım.yardımcı olursanız sevinirim

[attachment=14012]
Sabaha kadar uğraştırdı ama sanırım istediğiniz oldu... İncelermisiniz...

VBA kodları ile yeni bir form yaratma ve formun içine textboxlar atama ile ilgili güzel bir örnek oldu...İncelemenizi tavsiye ederim...

Kısacası olmayan bir formu Vba kodlarıyla yarattık ve kullandık...

Form3 ü silin ve nasıl oluştuğunu izleyin...
Sayfalar: 1 2