AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporu Özelleştirmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar.

Site içeriğindeki örnekleri inceleyerek hazırladığım bir çalışma var. Bunu geliştirmeye çalışıyorum. Bir noktada çözüm üretmek için yardımınıza ihtiyacım var.
Sorun:

Form kullanılarak hazırlanan "standart raporun" içerisindeki firma isimlerinin gönderildiği metin kutusu, içeriğine göre değişim göstermiyor. Büyük firma isimlerine göre büyüyebilen, küçük firma isimlerine göre de küçülebilen bir yapısı yok.

-richtext (rtf) (rapora richtext ekleyebiliyorum ancak çözüm üretemedim)
ya da
-metin kutusunun biçim kısmındaki "büyüyebilir", "küçülebilir" özelliğini kullanarak çözüme ulaşamadım.

Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim. Rapor oluşturulduğunda, firma ismi uzunsa yada kısaysa rapor formatındaki metin içerisinde bozulmaların oluşmasını istemiyorum.
İlgilenirseniz çok memnun olurum.

Dosya EKTEDİR
access 2003 ile hazırlanmıştır.

İyi çalışmalar.

sanırım bu istediğiniz.
Bu kadar hızlı ve kesin yanıtınız için teşekkür ederim. İstediğim çözüm buydu.

" & [Firma] & "
="Bu belge" & [Firma] & " nin kendi isteği üzerine, 10.01.2011 tarihinde düzenlenmiştir."

cümle içerinde bulunan Firma isminin koyu diğer kelimelerin normal tonda görünmesini nasıl sağlayabilirm. Html de şöyle bir yol var ancak buraya nasıl uygulayabiliriz.

="Bu belge" & ['b]Firma[/b'] & " nin kendi isteği üzerine, 10.01.2011 tarihinde düzenlenmiştir."

kolay gelsin.
bekliyorum....
text box kullanarak bu mantıkla yapamazsınız. richtext kullanmanızı öneririm bu konularda.
Sayfalar: 1 2