AccessTr.neT

Tam Versiyon: Form üzerinde güncelleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar, formda şöyle bir sıkıntım var, TC Kimlik No açılan kutusundan istediğim kişiyi seçtiğim zaman, formun altında kalan alanların bir kısmı güncelleniyor, bir kısmı güncellenmiyor. Ne yapmalıyım?

Sayın zihniateş;
Siz sadece combodan değer alıyorsunuz. Seçilen kayda ait diğer verileri getirmek için Dlookup komutunu kullanmanız gerekir. Konuyu bir araştırın yapamazsanız yardımcı oluruz. Kolay gelsin.
çok uğraştım ama beceremedim malesef :S
bu şekilde veri girişi yapmanız bence hatalı. Çünkü formda yapacağınız her değişiklik tablodaki 1. kaydı değiştirecek.

Formun kayıt kaynağı kimlik bilgileri tablosu olsun.

Forma alt form ekle, altformun kayıt kaynağı Izin tablosu olmalı.
altformda alt ve üst alanları tckimlikno ile bağlanmalı.

bkz. Polsoft frm_personelbilgiformu
ille de yazmak zorundayım sanırım, tekrar edeyim efendim; KOD olayından 1 damla anlamıyorum, kafam almıyor. Öğrenebildiğim bir kaç şey haricinde.

Aslen şurada hayatımda görmediğim bir juniper fw olsa bir saat içerisinde öğrenir takla bile attırırım ama iş kod yazmaya gelince anlamıyorum anlayamıyorum.

Bu arada Sn. sledgeab; yardımlarınız için teşekkür ederim yazılımı indirip kurdum inceledim. Teşekkürler.