AccessTr.neT

Tam Versiyon: metin kutusuna girilen sayılarla sütun ve satır sayısı hazırlamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6
Mrb arkadaslar bnm takıldğım bi konu var..Ekleyeceğim örnekte; örnek sayısı metin kutusuna gireceğim sayını satır sayısını, örnek büyüklüğü metin kutusuna gireceğim sayının ise sütun sayısını verecek şekilde bi tablo(veya sorgu) oluşturmak istiyorum..

Bunun yanında örnekteki ölçüm değerleri tablosuna girilen değerler içerisinden liste kutusunda seçilen ürün koduna sahip olanları olanları ayırıp, bu bahsettiğim sütun ve satır sayısına göre oluşturulmuş tabloya(veya sorguya) yerleştirmek istiyorum.Sütünlardan biri de ürün kodu olabilir..Ölçümlerin yerleşmesi rassal ve takrarsız olarak yapılacak..

Benden istenen bu arkadaslar, oldukça karışık bi durumla karsı karsıyayım yardımcı olursanız çok sevinirim...
Hep istatistiğe sinir olmuşumdur zaten Img-grin

İşin şakası bir yana ben ne dediğinizi dahi anlayamadım. Sorularınızı tek tek sorup hangi formdan nereyi açacağınızı vs. sorarsanız iyi olur. Adım adım gitmek daha iyi olacaktır. Dokuz Eylül İstatistik iseniz hiç bana sormayın bile Lol
Img-grin yok istatistik bölümü diilim endüstri müh okuyorum, kalite kontrol proje uygulama çalışması için hazırlıyorum...Şimdi adım adım anlatmaya calışayım...

1) Ana form veri girişinden veriler girildi görmüşsünüzdür. Tabi bu veriler karışık kodu 1,2 ve 3 olan da birarada(bknz ölçümler tablosu)..
2)Smdi biz raporlama butonuna basıp açılan userfomdaki listboxdan istedğimiz ürün kodunu seciyoruz.Örneğin 1 nolu ürünü sectik diyelim...Örnek büyklüğü ve örnk sayısı 3(sütun sayısı),4(satır sayısı) olsun.
3)Ben şimdi 3x4lük bir tabloya 1 ürün koduna sahip ürünlerin ölçümlerini(bknz ölçümler tablosu yerleştiricem ama bu yerleşimler rassal olucak..

Umarım daha acıklayıcı olmusturImg-grin
Tabi 3x4lük diyorum 1 kodlu ürünlerden 12 tanesi rassal olarak seçilecek.Btn ölçümleri yerleştirmeyeceğiz...
(21/12/2008, 22:06)wonderful88 yazdı: [ -> ]Img-grin yok istatistik bölümü diilim endüstri müh okuyorum, kalite kontrol proje uygulama çalışması için hazırlıyorum...Şimdi adım adım anlatmaya calışayım...

1) Ana form veri girişinden veriler girildi görmüşsünüzdür. Tabi bu veriler karışık kodu 1,2 ve 3 olan da birarada(bknz ölçümler tablosu)..
2)Smdi biz raporlama butonuna basıp açılan userfomdaki listboxdan istedğimiz ürün kodunu seciyoruz.Örneğin 1 nolu ürünü sectik diyelim...Örnek büyklüğü ve örnk sayısı 3(sütun sayısı),4(satır sayısı) olsun.
3)Ben şimdi 3x4lük bir tabloya 1 ürün koduna sahip ürünlerin ölçümlerini(bknz ölçümler tablosu yerleştiricem ama bu yerleşimler rassal olucak..

Tabi 3x4lük diyorum 1 kodlu ürünlerden 12 tanesi rassal olarak seçilecek.Btn ölçümleri yerleştirmeyeceğiz...
(22/12/2008, 00:49)wonderful88 yazdı: [ -> ]
(21/12/2008, 22:06)wonderful88 yazdı: [ -> ]Img-grin yok istatistik bölümü diilim endüstri müh okuyorum, kalite kontrol proje uygulama çalışması için hazırlıyorum...Şimdi adım adım anlatmaya calışayım...

Yaptırmak istedğimi daha da basitleştirerek word belgesinde anlattım..Belki de ben aklımda zorlastırıyorum...
Merhaba syn wonderful88
Bence siz önce sadece tabloları hazırlayın ekleyin öncelikle bunları düzenleyerek başlayın,çünkü gördüğüm kadarıyla siz tabloları bile yanlış düzenlemişsiniz,istediğinizi alabilmeniz ve ileride zorluk çekilmemesi için önce buradan başlamanız lazım,tam olarak isteklerinizi belirtir ( ölçütno,değeri,vb ) tür alanlanızı ekleyen tablo yapın gerisi kolay yardımcı oluruz..kolay gelsin
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6