AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorgudan word e veri aktarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar aşağıdaki kod aracılığı ile bir formdaki verileri wordde istediğm yere yazdırabiliyorum. Ancak bu bilgiler form üzerinde değilde formdaki liste kutusundaki bir veri ise aşağıdaki koyu işaretlenen alanda nasıl bir değişiklik yapmalıyım. frm_tutanaklar adlı form üzerinde bulunan lst_rapor liste kusundaki verileri nasıl tanımlayabilirim

Dim WordApp As Word.Application
Dim AYol As String
AYol = CurrentProject.Path & "\VDAraçSatışÜstYazısı1" & ".doc"

Application.FollowHyperlink AYol, , True, True
On Error Resume Next
Set WordApp = GetObject(, "Word.Application")
On Error GoTo ErrHandler
WordApp.Documents.Open (AYol)
WordApp.Visible = True
WordApp.WindowState = wdWindowStateMaximize
With WordApp.Selection
.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="DN"
.TypeText Dosya_No & " "
.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="VD"
.TypeText VD & " "
.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="ad2"
.TypeText ADISOYADI & " "
.Goto what:=wdGoToBookmark, Name:="sira"
.TypeText SIRANOEnd With
DoEvents
WordApp.Activate
'WordApp.Documents.Save 'Kaydetmek isterseniz tırnağı boşaltınız..

WordApp.Print
Set WordApp = Nothing
Exit Sub
ErrHandler:
Set WordApp = Nothing
9 Konu 36 mesaj. Artık bu kadar tecrübe ile konuya örnek dosya eklemeniz gerektiğini bilmeniz gereken zaman dolmuş olması gerekti.
Sayın hocam
Mesajımın özeti şu:
.TypeText VD & " "
bu kod form üzerindeki veriyi worde aktarıyor. Bunu sogudaki veriden aktarabilmem için ne yapabilirim.

Örnek ekte
Farklı ve kullanışlı bir yol olarak Raporlamada Sıkıntı Çekiyorum konusunun 13. mesajında bulunan Sn assenucler'in eklentilerini inceleyerek kendinize uyarlayabilirsiniz.

Ayrıca Access'ten 4 Farklı Formata Aktarma konusunda da sorgu ve tablolarınızı nasıl aktarabileceğinizi gösteren mükemmel bir örnek mevcut.
(01/02/2011, 23:54)BlackEagle yazdı: [ -> ]Farklı ve kullanışlı bir yol olarak Raporlamada Sıkıntı Çekiyorum konusunun 13. mesajında bulunan Sn assenucler'in eklentilerini inceleyerek kendinize uyarlayabilirsiniz.

Ayrıca Access'ten 4 Farklı Formata Aktarma konusunda da sorgu ve tablolarınızı nasıl aktarabileceğinizi gösteren mükemmel bir örnek mevcut.

Sayın BlackEagle ilginize teşekkür ederim ancak;

Raporlamada Sıkıntı Çekiyorum konusunun 13. mesajı mektup birleştirme ile ilgili ancak ben çalışmamda kullanıcılara çalışmanın pek çok alanını kapatacağım için al ve ver gibi hazır kısayolları değil buton kullanmayı planlıyorum.

Access'ten 4 Farklı Formata Aktarma örneğinin mükemmelliği konusunda hem fikiriz ancak bu örneği de kullanamıyorum çünkü word blgesi üst yazı şeklinde olacak

tekrar teşekkür ederim.
Sayın ozmly sormuş olduğu sorgudan worda a veri aktarma ile ilgili örnek
Sayfalar: 1 2