AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access İçinde Başka bir Acces Dosyasını çağırmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar çok önemli bir sorunum var.Yardımlarınızı bekliyorum. Ekte iki tane dosya var.Bunlar 1-MasterFile 2-SubFile dosyaları.Masterfile dosyasında kişinin adı soyadı vs gibi bilgiler var.Master dosya içinde iken Mal varlığını getir butonuna tıklayınca ikinci dosya olan Subfile içinde o kişiye ait mal varlıklarını getirtmek istiyorum.Ya da bir Access içinde başka bir Access dosyası nasıl çağırılır.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Özel bir nedeni yoksa, mal varlığı tablonuzu "subfile.mdb" yerine "masterfile.mdb" içinde tutsanız daha kolay olmaz mı?
Özel bir nedeni var iki dosya ayrı olmak zorunda.Dediğiniz gibi iki dosya masterfile içinde tutulsa bu iş kolay
(25/01/2011, 15:00)radyal yazdı: [ -> ]Arkadaşlar çok önemli bir sorunum var.Yardımlarınızı bekliyorum. Ekte iki tane dosya var.Bunlar 1-MasterFile 2-SubFile dosyaları.Masterfile dosyasında kişinin adı soyadı vs gibi bilgiler var.Master dosya içinde iken Mal varlığını getir butonuna tıklayınca ikinci dosya olan Subfile içinde o kişiye ait mal varlıklarını getirtmek istiyorum.Ya da bir Access içinde başka bir Access dosyası nasıl çağırılır.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Peki bu bilgiler tabloya kaydediliyor mu? Eğer tabloya kaydediliyorsa tablodan almak çok daha mantıklı ancak formdan alınması çok zor değil. Kod Bankasında zaten bu örnek var ancak sizin için şu şekilde de uyarlanabilir:

tşk ediyorum yardımlarınız için bu örnek işimi görecektir.