AccessTr.neT

Tam Versiyon: Satış işleminde ilişki sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar ben bir dükkan için program yapıyorum yalnız bir noktada takıldım.
dükkanda satış şöyle yapılıyor satılan ürünler bir satış fişi ile satılıyor. Bu fişte müşteri adı tel tarif ve aldığı ürünler ile toplam tutar yazıyor.

Örnek fiş altta

[Resim: 16hoyh.gif]

Şimdi burada müşteri adlarını açılır liste kutusundan yapacağım. Birim fiyatları herdefasında elle gireceğiz. Toplam fiyatları vs nasl yapacağım. Birde aynı müşteri tekrar alışveriş yapabilir.

Örnek bir tablo yapıp gösterebilirmisiniz arkadaşlar
Bunun için müşteriler, ürünler ve hareketler vs. tablolarınızı oluşturarak yardım talebinde bulunmalısınız. Yani siz başlayacaksınız, bizler yardım edeceğiz.
Tablo denilen şey sizin ihtiyacınız olan bilgileri depolan nesnedir. Siz neye ihtiyaç duyuyorsanız bizden daha iyi bilirsiniz. Bu şekilde yapılmış örnek dosyanızı ekleyin biz size tavsiyelerde bulunalım.
Kusura bakmayın arkadaşlar haklısınız. Tabloyu oluşturdum bir ikide kayıt girdim. Şimdi ilk mesajda olduğu gibi bir forum üzerinden bu tablolara bilgi akışını sağlamak istiyorum.

Sayın vlkn;
Tablolarınız şu an için oldukça eksik. Şu yazıyı okuyabilir misiniz?
sn Vlkn,

İstediğiniz örneğe yakın kendi yaptığım programın küçük bir parçasını ekliyorum. sanırım size fikir verecektir...
Sayfalar: 1 2